Csodálatos körömmodell anyukák és hölgyek Fehérváron

Azok a hölgyek és anyukák csatlakozását várom, akiknek nincs idejük, és anyagi lehetőségük elmenni hétköznap körmöt csináltatni, de szeretnének szép, ápolt körmöket maguknak! Ha, ugyanez a problémád, keress bátran!

A műköröm, géllakk leválásásan okai

 

Igen bosszantó tud lenni, ha az elkészített köröm, legyen az műköröm, vagy géllakk, 1- másfél hét után nem úgy néz ki, ahogyan azt mindenki szeretné! A Műköröm fellevegősödik, a géllakk elkezd pattogni. A szakember a vendégeben, a vendég a szakemberben keresi a hiba okát. De nézzük is valójában, mik lehetnek az okok, amire mindkettőjüknek oda kell figyelni!

 

Nézzük, a szakembernek mire kell odafigyelnie:

Első lépésben a körmöket kell kellően előkészíteni a beavatkozáshoz. Az alapos kézfertőtlenítés mindkét fél számára elengedhetetlenül fontos! Bízhatunk abban, hogy az illető mosott kezet, de ha tömeg közlekedve jön, vagy épp tüsszentett egyet a tenyerébe… Szóval inkább ne bízzuk a véletlenre, ne kísértsük a sorsunkat, kézfertőtlenítsünk! 

Ezután a körmösnek megkell nézni a vendég kezét, szaknyelven diagnosztizálnia kel, van e valamilyen betegség, nyílt seb, gomba, viírusos szemölcs, ami akár kizáró tényezője is lehet a műköröm építésének. Ha minden frankó, akkor jöhet a kezdhetünk!

Fontos az előző lakk megfelelő eltávolítása. Ha sima körömmel érkezik a vendég, akkor a körmök formára reszelése után a letapadt bőr szakszerű eltávolítása, majd a körömlemez bolyhozása jön. Ezek azért fontosak, mert ha a körömlemezen egy tűhegynyi zsiradék, kosz, fényes felület marad, oda már nem tapad meg sem a zselé, sem a lakk. Egyszóval napok kérdése, és fellevegősödik, ami a leesés legfőbb oka.

A lemattított körömre fel kell vinni a megfelelő anyagokat, a megfelelő sorrendbe: Vízelvonó, gombásodás gátló, savas tapadást elősegítő folyadék, alapzselé. Valójában ha ezek jól elvannak végezve, onnan csak a csiszoló gép szedi le a műkörmöt! Fontos még a technika, mennyi anyag, mennyi ideig legyen a lámpába, de ez már a végjáték.

 

De ha azt gondoljátok, hogy csak a szakemberen múlik a tartós köröm, akkor viszont tévedtek!

Rajtatok is majdnem ugyanannyi múlik!

Sororlom:

-       Miután elkezdtett rajtad dolgozni az ember, igyekezz együttműködni vele! Azaz ha már megmattitotta a körömlemezed felületét, azaz zsírtalanította, akkor nagyon fontos, hogy ne kezdj el vakarózni, telefonozni, mert egy pici porszem, egy pici krémes, zsiros felület is csúnya dolgokra képes. Ezeken nem tapad meg semmi. Ha viszketsz, vagy csörög a telefonod, vagy hozzáért valami az elkészített körmödhöz, nagyon fontos, hogy jelezd a körmösödnek, hogy újra zsírtalanítani tudja a felületet, és ne a „koszos” körömlemezre építsen, mert aztán mindketten vakarózhattok, hogy ki szúrta el, mi lett a baj… Számodra ez a legfontosabb, amit tehetsz a tartós körmöd érdekben!

 

-       Mi a helyzet, amikor megvan a havi bajunk?

Szokták mondani a fodrászok, hogy olyankor ne fess hajat, mert nem fog tartós lenni! Sajnos ez sok esetben a körömnél is igaz! Nem mindenkire jellemző, de 70%-ban (egy kutatás alapján kimutatott értékben) a nőknek nem lesz tartós sem a lakkozás, sem a műköröm, ha épp a ciklusoddal vergődsz.  Hogy mi köze hozzá? A hormonok. Olyankor minden másképp működik. Valójában erről többet írni én sem tudok, ez csak az, amit fórumokon olvasok. Majd idővel biztosan szakértőbb leszek a témában!

-       Inzulinrezisztencia- magyarul, a cukorbetegség kialakulásának oka

Ha cukorbetegségben szenvedünk, vagy csak magasabb a kelleténél az mért érték, azoknál az egyéneknél a köröm tartósságát nagymértékben befolyásolja. A Cukor betegeket kivételesen kell kezelnünk, nemszabad sérülést, sebet okozni rajta, mert sokkal nagyobb az esélye a fertőzésveszélynek.

-       A Pajzsmirígy, ami egy láthatatlan betegség, sokan azt sem tudják hogy van nekik, ez is cudar dolgokat tud művelni a műkörömmel.

Ezek apróságok, és csak töredéke a lehetséges okoknak, de nem szabad figyelmen kívül hagyni egyiket sem!

 Ami mééég nagyon fontos, amikor a kedves vendég otthon elkezdi piszkálni... Ez a vendégek 90%-ára jellemző! Jó magam is piszkálom a sajátom! :)

Mikor már kezd egy picit is lenőni, nagyon szívesen birizgáljuk azt a részt, ahol már elvált a műköröm a kutikulától. Szeretjük nézegetni, feszegetni, kapirgálni. Ezt mindenki tudja, hogy ezekkel a mozdulatokkal csak rosszat teszünk, de mégis csináljuk. Tehát ne csodálkozzunk, ha az a cucc onnan a körömröl idő nap előtt lejön... :(

 A házimunkát végzőknek mondom, hogy ha kesztyű nélkül pucolunk, az is a körömlakk lekopását eredményezi, ugyanis nagyon sok vegyszerben található olyan oldószer, ami egyszerűen kikezdi az anyagot. Sokszor a műkörmöt elkezdi leoldani. Ilyen például a hideg zsíroldó! Nagyon veszélyes a körömre nézve! Egyszóval ha azt szeretnéd hogy a körmöd sokáig megmaradjon, házimunkához a kesztyű kötelező!!! 

 

Remélem tudtam pár hasznos tanácsot adni! :)



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 15
Tegnapi: 12
Heti: 120
Havi: 247
Össz.: 45 379

Látogatottság növelés
Oldal: A műköröm, géllakk leválásának lehetséges okai
Csodálatos körömmodell anyukák és hölgyek Fehérváron - © 2008 - 2024 - korommodellholgyek.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »